Psikofarmakoloji Derneği Mizaç Bozuklukları Çalışma Grubu

Psikofarmakoloji Derneği Mizaç Bozuklukları Çalışma Grubu" İKİ UÇTAN UÇSUZLUĞA: GÜNCEL VERİLERLE, OLGULARA DAYALI, ETKİLEŞİMLİ İKİ UÇLU BOZUKLUK TEDAVİSİ EĞİTİMİ" isimli kursunun 7.'sini 11 Mayıs 2013 tarihinde Ankara Mövenpick otelinde yaptı.

İki Uçtan Uçsuzluğa kursu psikiyatri pratiğinde sıklıkla karşılaştığımız iki uçlu bozuklukların tedavisi ve takibi konusunda beceri geliştirilmesine yönelik son bilgileri içermektedir.

Konya Eğitim Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği İdari ve Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. İbrahim EREN'in yürütücülüğünü yaptığı kursta, kurs eğiticileri İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları AD öğretim üyesi Doç. Dr. Numan KONUK, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi Raşit Tahsin Kliniği Şefi Doç. Dr. Erhan KURT ve Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları AD'nda öğretim üyesi ve Journal of Mood Disorders (JMOOD) baş editörü Prof. Dr. Haluk A. SAVAŞ'tan oluşmaktaydı.

Dışkapı, Atatürk, Numune, GATA ve onkoloji hastanelerinden asistanlar yer alırken, ayrıca İstanbul Maltepe Üniversitesi'nden bir asistan katıldı. 

"İki Uçtan Uçsuzluğa" kursumuzun İstanbul Anadolu ve Avrupa yakası başta olmak üzere Türkiyenin bütün önemli merkezlerinde yapılması planlanıyor.

Katılımcılar, aşağıdaki konularda da ek kurslar talep ettiler.
Mizaç Bozukluklarında Ruhsal Toplumsal Tedavi,
Mizaç Bozukluklarında Ek Hastalıkları olan Hastalara yaklaşım,
Mizaç Bozukluklarında Klinik ve Semiyoloji,
Mizaç Bozukluklarında Kullanılan Ölçek Eğitimi. 

Doç Dr İbrahim Eren 
Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Psikiyatri Kliniği