Psikofarmakoloji Derneği Mizaç Bozuklukları Çalışma Grubu (PD-MBÇaĞ) ve Psikotik Bozukluklar Çalışma Grubu (TAP P-WorG) Ortak Etkinliği olarak planlanan DEPRESYONUN ÜÇ HALİ: Tek Uçlu (Unipolar) Depresyon İki Uçlu (Bipolar) Depresyon Şizofrenide Depres

Psikofarmakoloji Derneği Mizaç Bozuklukları Çalışma Grubu
(PD-MBÇaĞ) ve Psikotik Bozukluklar Çalışma Grubu
(TAP P-WorG) Ortak Etkinliği olarak planlanan 


DEPRESYONUN ÜÇ HALİ: 
Tek Uçlu (Unipolar) Depresyon
İki Uçlu (Bipolar) Depresyon
Şizofrenide Depresyon


Kurs serisinin 3. sü, 24 Mayıs 2014 tarihinde, Astra Zeneca firmasının koşulsuz eğitim desteğiyle Ankara Marriott Otel'de gerçekleştirildi. Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları AD öğretim üyesi Prof. Dr. Haluk A. SAVAŞ, Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları EAH Psikiyatri Klinik Şefi Doç. Dr. Erhan KURT ve Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları AD Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özcan UZUN'un eğitici olarak yer aldığı kursa, ağırlıklı olarak Ankara'da çalışan ya da eğitim alan psikiyati asistanları ve uzmanları katıldı. Kurs boyunca katılımcılar, soru ve katkılarıyla aktif biçimde eğiticilerle etkileşim içinde oldular. 

Kurs, psikiyatri pratiğinde farklı yüzleriyle karşılaştığımız depresyonun tanısı, tedavisi ve takibi konusunda son bilgileri içermekteydi. Katılımcıların kurs sonunda doldurdukları geri bildirim formlarında, depresif bozuklukların psikoterapisi, bu bozukluklarda kullanılan ölçekler ve komorbid psikiyatrik durumların tedavisi konusunda ek eğitim talep ettikleri görüldü.