Psikofarmakoloji Derneği Mizaç Bozuklukları Çalışma Grubu (PD-MBÇaĞ) ve Psikotik Bozukluklar Çalışma Grubu (TAP P-WorG) Ortak Etkinliği

DEPRESYONUN ÜÇ HALİ: 
Tek Uçlu (Unipolar) Depresyon
İki Uçlu (Bipolar) Depresyon
Şizofrenide Depresyon


Psikofarmakoloji Derneği Mizaç Bozuklukları Çalışma Grubu
(PD-MBÇaĞ) ve Psikotik Bozukluklar Çalışma Grubu 
(TAP P-WorG) Ortak Etkinliği


Psikofarmakoloji Derneği tarafından düzenlenen "Depresyonun 3 Hali" başlıklı kurs serisinin 6. sı, 8 Kasım 2014 tarihinde, Astra Zeneca firmasının koşulsuz eğitim desteğiyle Konya'da gerçekleştirildi. Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları AD öğretim üyesi Prof. Dr. Haluk A. SAVAŞ, Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları EAH Psikiyatri Klinik Şefi Doç. Dr. Erhan KURT ve Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları AD Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özcan Uzun'un eğitici olarak yer aldığı kursa, Konya’da bulunan eğitim hastanesi ve üniversitelerin psikiyatri kliniklerinden ve komşu illerden gelen psikiyatri akademisyenleri, uzmanları ve asistanları katıldı. 

Sayıları kırkı geçen katılımcılar, kurs boyunca soru ve katkılarıyla aktif biçimde eğiticilerle etkileşim içinde oldular. Kurs, psikiyatri pratiğinde farklı yüzleriyle karşılaştığımız depresyonun tanısı, tedavisi ve takibi konusunda son bilgileri içermekteydi. 

Katılımcılar kurs sonunda doldurdukları geri bildirim formlarında kurs eğitiminin nitelikleri konusunda çok olumlu görüşler bildirdiler, kursu faydalı ve etkili bulduklarını ifade ettiler. Talep ettikleri yeni eğitim konuları olarak da, "depresif bozuklukların psikoterapisi", bu bozukluklarda "kullanılan ölçekler" ve "komorbid psikiyatrik durumların tedavisi"ni belirttiler.