Psikofarmakoloji Derneği Mizaç Bozuklukları Çalışma Grubu

İKİ UÇTAN UÇSUZLUĞA: GÜNCEL VERİLERLE, OLGULARA DAYALI, ETKİLEŞİMLİ İKİ UÇLU BOZUKLUK TEDAVİSİ EĞİTİMİ


Psikofarmakoloji Derneği Mizaç Bozuklukları Çalışma Grubu "İKİ UÇTAN UÇSUZLUĞA:GÜNCEL VERİLERLE, OLGULARA DAYALI, ETKİLEŞİMLİ İKİ UÇLU BOZUKLUK TEDAVİSİ EĞİTİMİ" isimli kursunun 6.sı 9 Mart 2013'de Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyhekim Psikiyatri Kliniğinde yapıldı. 

İki Uçtan Uçsuzluğa kursu psikiyatri pratiğinde sıklıkla karşılaştığımız iki uçlu bozuklukların tedavisi ve takibi konusunda beceri geliştirilmesine yönelik son bilgileri içermektedir.

Kurs Yürütücülüğünü Konya Eğitim Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği İdari ve Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. İbrahim EREN'in yaptığı kursta, kurs eğiticileri İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları AD öğretim üyesi Doç. Dr. Numan KONUK, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi Raşit Tahsin Kliniği Şefi Doç. Dr. Erhan KURT ve Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları AD, Journal of Mood Disorders (JMOOD) Başeditörü Prof. Dr. Haluk A. SAVAŞ'tan oluşmaktaydı., 

Kursa Konya'da eğitim veren 3 psikiyatri kliniği asistanları ve uzmanları olmak üzere 44 kişi katıldı. Kurs katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi ve kursa katılanlar memnuniyetlerini ilettiler. Katılımcılar bu tür kursların devamını istediler. 

"İki Uçtan Uçsuzluğa" kursumuzun Istanbul Anadolu ve Avrupa yakası, Ankara gibi merkezler başat olmak üzere Türkiyenin bütün önemli merkezlerinde yapılması planlanıyor.

Doç Dr İbrahim Eren 
Konya Eğitim ve araştırma Hastanesi
Psikiyatri Kliniği