Journal of Mood Disorders the Journal of Psychopathology'den Gelen İşbirliği Teklifini Kabul Etti

JOURNAL OF MOOD DISORDERS THE JOURNAL OF PSYCHOPATHOLOGY'DEN GELEN İŞBİRLİĞİ TEKLİFİNİ KABUL ETTİ


 


 

 


İtalyan Psikopatoloji Derneği'nin yayın organı olan "The Journal of Psychopathology"nun Prof. Dr. Haluk Savaş'ın editörü olduğu JMOOD'a işbirliği teklifi kabul edildi. 

Dünya Psikiyatri Birliği Başkanı Mario Maj'ın da yöneticileri arasında bulunduğu İtalyan Psikopataloji Derneği yayın organı "The Journal of Psychopathology" bir süredir Prof. Dr. Haluk Savaş'ın editörü olduğu, Psikofarmakoloji Derneği Mizaç Bozukluklukları Çalışma Grubu (PD-MBÇaĞ)'un yayın organı "Journal of Mood Disorders" (JMOOD) ile çeşitli konularda işbirliği için tekliflerde bulunuyordu. Bu teklifler JMOOD yayın kurulunda görüşülerek kabul edildi. Buna göre her iki dergi web sitelerinde karşılıklı bağlantı verecekler. Birbirlerinin içeriklerini duyuracaklar, her iki derginin yayın kurulları ortak çalışarak yayınlanacak yazıların incelenmesi için birbirlerinin hakem heyetlerinden istifade edecekler, ve her iki dergi de birbirlerinin yayın kurulları üyelerinin yazılarına öncelik verecekler. Bu çerçevede Journal of Psychopathology JMOOD'dan derleme yazısı talebinde de bulundu. Dergiler de ana sayfalarında birbirlerine bağlantı vermeye başladılar.

Tüm bu gelişmeler yayın hayatına atılalı 2 yıl gibi bir süre olan ve bugüne kadar 9 ulusal/uluslararası indekste yer alan Journal of Mood Disorders için hızlı bir gelişme çizgisine işaret ediyor.